dobry psycholog Radom
Pomogliśmy setkom osób - dzięki
nam poukładali swoje sprawy.
Długo po rozstaniu z mężem nie mogłam normalnie
funkcjonować, dopiero gdy trafiłam na poradnię Pani Joanny, życie poukładało mi się na nowo. ~ Katarzyna Michalska, 38lat
2 Nie wiedziałam, że tak łatwo mozna dobie radzić
z problemami dnia codziennego.
Psycholog Radom - zdecydowanie godny polecenia. ~ Anna, 28lat
Spotkanie 1

„Dlaczego nie chcesz ze mną rozmawiać”, czyli – co zrobić, żeby dziecko zaczęło mnie słuchać

Gdy dziecko czuje się niezrozumiane, przestaje mówić...

Spotkanie to poświęcone zostanie identyfikowaniu własnych postaw wobec dziecka. Wykonany zostanie w tym celu psychotest, którego celem jest zidentyfikowanie jaki rodzaj postawy rodzicielskiej przeważa w naszych relacjach z dziećmi. W dalszej części spotkania podany będzie klucz do testu oraz omówiony zostanie wpływ określonej techniki na zachowanie naszych dzieci.

Kolejna część spotkania poświęcona zostanie identyfikowaniu sposobu, w jaki często automatycznie reagujemy na denerwujące nas zachowania dzieci. Zidentyfikujemy także jakie, blokady występują w naszej relacji z dziećmi, które skutecznie blokują nam nawiązanie z nimi takiej relacji, jakiej pragnęlibyśmy. Często wzorce takich zachowań wynosimy z domu i nie jesteśmy do końca świadomi, jak wpływa to na nasze relacje z dziećmi.

Następna część spotkania poświęcona zostanie na zapoznanie się z technikami, które „odblokowują” dzieci na kontakt z nami, często powodując, ze dzieci nie tylko zaczynają nas słuchać, ale same z chęcią zaczynają opowiadać o tym, co jest dla nich ważne.

Podsumowaniem spotkania będzie ustalenie zadań, które warto przećwiczyć w domu, żeby wzmocnić nabyte umiejętności.

Uczestnicy spotkania dostaną materiały ze spotkania