dobry psycholog Radom
Pomogliśmy setkom osób - dzięki
nam poukładali swoje sprawy.
Długo po rozstaniu z mężem nie mogłam normalnie
funkcjonować, dopiero gdy trafiłam na poradnię Pani Joanny, życie poukładało mi się na nowo. ~ Katarzyna Michalska, 38lat
2 Nie wiedziałam, że tak łatwo mozna dobie radzić
z problemami dnia codziennego.
Psycholog Radom - zdecydowanie godny polecenia. ~ Anna, 28lat
Spotkanie 2

„Moje dziecko nigdy nie chce zrobić tego, o co je proszę”
czyli – jak zachęcić dziecko do współpracy

Początek spotkania zostanie poświęcony na omówienie zadań domowych. Celem tego jest zidentyfikowanie napotkanych trudności oraz zapoznanie się ze sposobami, które maja je wyeliminować. Przeanalizujemy także sytuacje, w których udało się zastosować podane na pierwszym spotkaniu techniki i zastanowimy się, jaki wywarły skutek.

W dalszej części zastanowimy się, dlaczego nasze dzieci tak często odmawiają wykonywania poleceń, które do nich kierujemy (czasem możne to przybrać wręcz śmieszna postać, kiedy dzieci odmawiają wykonywania najprostszych czynności, np. umycia się, założenia czystych ubrań itp). Nauczymy się rozpoznawać komunikaty, które często stosujemy automatycznie, ale które zamiast skłonić dzieci do wspólnego działania powodują bunt i zniechęcenie.

W dalszej części zapoznamy się z pięcioma skutecznymi technikami nawiązywania z dziećmi współpracy.

Koniec spotkania będzie przeznaczony na podsumowanie nowo nabytych wiadomości oraz ustaleniu zadań domowych, których celem jest utrwalenie zdobytej wiedzy i umiejętności.

Uczestnicy dostaną do domu przygotowane specjalnie dla nich materiały ze szkolenia.