dobry psycholog Radom
Pomogliśmy setkom osób - dzięki
nam poukładali swoje sprawy.
Długo po rozstaniu z mężem nie mogłam normalnie
funkcjonować, dopiero gdy trafiłam na poradnię Pani Joanny, życie poukładało mi się na nowo. ~ Katarzyna Michalska, 38lat
2 Nie wiedziałam, że tak łatwo mozna dobie radzić
z problemami dnia codziennego.
Psycholog Radom - zdecydowanie godny polecenia. ~ Anna, 28lat
Spotkanie 6

„Moje dziecko to złośnik. Ciągle się tylko złości i złości...”
czyli – jak uwolnić dziecko od przyjętej roli

Początek spotkania poświęcony zostanie na omówienie zadań domowych, omówieniu napotkanych trudności i sposobów pokonania ich. Zastanowimy się też nad tym, jakie efekty przyniosło stosowanie nowego sposobu stosowania pochwał.

W drugiej części spotkania zastanowimy się, jaką rolę w domu pełnią nasze dzieci. Może któreś notorycznie złości się i wszyscy w rodzinie wiedzą, że „to jest złośnik”. Ktoś może być „obrażalskim”, „zapominalskim” itp. To, jak nazywamy dzieci zdecydowanie wpływa na to, jak one się czują, jak myślą o sobie i jak się zachowują. Czasem tworzy się coś, co przypomina błędne koło, z którego pozornie nie ma wyjścia. I tak nasz „obrażalski” rzeczywiście chodzi ciągle obrażony, a „zapominalski” nieustannie o wszystkim zapomina. Zapoznamy się ze skutecznymi technikami, które spowodują, że nasze dzieci nie będą czuły, że są złośnikami, marudami, nieobowiązkowymi itp.

Koniec spotkania będzie przeznaczony na podsumowanie nowych umiejętności oraz zaplanowanie prac domowych. Planując je odniesiemy się do indywidualnej sytuacji jaka panuje w każdym domy.