dobry psycholog Radom
Pomogliśmy setkom osób - dzięki
nam poukładali swoje sprawy.
Długo po rozstaniu z mężem nie mogłam normalnie
funkcjonować, dopiero gdy trafiłam na poradnię Pani Joanny, życie poukładało mi się na nowo. ~ Katarzyna Michalska, 38lat
2 Nie wiedziałam, że tak łatwo mozna dobie radzić
z problemami dnia codziennego.
Psycholog Radom - zdecydowanie godny polecenia. ~ Anna, 28lat
Spotkanie 8

„Mam już dosyć kupowania dwóch identycznych zabawek. Dlaczego Kacper nie potrafi zachowywać się tak jak Bartek?”, czyli – jak mówić do dzieci i jak im dawać po równo, żeby nie wzbudzać zazdrości.

Początek spotkania przeznaczony zostanie na omówienie prac domowych. Przeanalizujemy napotkane trudności, sposoby radzenia sobie z nimi i zastanowimy się, jakie zmiany zaszły w relacjach z rodzeństwem.

Często w rozmowie z dziećmi porównania przychodzą nam do głowy zupełnie automatycznie. „Dlaczego nie potrafisz zachowywać się tak grzecznie przy stole jak twoja siostra?”, „dlaczego nie potrafisz sam odrobić lekcji. Z twoim młodszym bratem nie spędzam tyle czasu!”, „dlaczego nie możesz odejść od telewizora jak cię poproszę. Twoja siostra nie ma z tym problemów?”. Zazwyczaj czujemy, że w tym jest coś niewłaściwego, ale nie wiemy, jak to zmienić, i czym to zastąpić. To spotkanie będzie przydatne także dla tych wszystkich, którzy maja dość ciągłego kłócenia się dzieci o to, „kto dostał więcej...”. Niezależnie, czy to więcej to więcej soku, więcej zabawek, lepsza bluzka.

Koniec spotkania to podsumowanie zebranych wiadomości oraz przygotowanie konkretnych ćwiczeń, których celem jest wprowadzenie w życie nabytych umiejętności.