dobry psycholog Radom
Pomogliśmy setkom osób - dzięki
nam poukładali swoje sprawy.
Długo po rozstaniu z mężem nie mogłam normalnie
funkcjonować, dopiero gdy trafiłam na poradnię Pani Joanny, życie poukładało mi się na nowo. ~ Katarzyna Michalska, 38lat
2 Nie wiedziałam, że tak łatwo mozna dobie radzić
z problemami dnia codziennego.
Psycholog Radom - zdecydowanie godny polecenia. ~ Anna, 28lat
Szkoła dla rodziców

 

"Szkoły dla rodziców"

 

grupa 10 osób, 12 spotkań, raz w tygodniu, po 2 godziny, 2 osoby prowadzące

W razie pytań proszę o kontakt info@psycho24.pl,

tel.  48 384 64 64

Dla współmałżonka 50% zniżki.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.Szkolenie dla rodziców skierowane jest do wszystkich rodziców, którzy nie zawsze wiedzą co robić, żeby w domu panował spokój i zrozumienie. Często bowiem nasze dzieci, mimo zapewnień, że bardzo je kochamy i ogromnej troski, którą wkładamy w wychowywanie ich, zachowują się tak, jakby celem ich życia było „dopiec” rodzicom lub rodzeństwu. Często odczuwamy wtedy bezsilność, bo z jednej strony jest nam po prostu przykro, a z drugiej mamy poczucie porażki. Kary przestają działać a w naszym wymarzonym domu panuje atmosfera wzajemnych oskarżeń. Konflikt wisi w powietrzu.

Właśnie wtedy warto zastanowić się, dlaczego sądzimy że wraz z urodzeniem dziecka zyskujemy także coś w rodzaju „patentu” na wiedzę. Wiedzę, jak go wychować i jak z nim rozmawiać. Najczęściej same dzieci weryfikują ten pogląd. Są „wymagające”, „rozkapryszone”, „kłótliwe” i „zazdrosne”. Co robić w takich sytuacjach? Jak sobie z nimi poradzić dając jednocześnie dziecku poczucie, że jest dla nas ważne? Jak rozwiązywać konflikty w rodzinie nie raniąc przy tym nikogo? I co robić, kiedy dzieciaki ciągle zarzucają, że brat czy siostra jest przez nas bardziej kochane?. Na te pytania odpowiada przygotowany dla Państwa kurs.

Przygotowując go opieraliśmy się na materiałach, które od wielu lat skutecznie wspierając rodziców w rozumieniu swoich dzieci. Często jest to klucz do poprawy wzajemnych relacji i odbudowania atmosfery rodzinnej więzi. Dlatego serdecznie zapraszam na spotkania.

Kurs obejmować będzie 12 spotkań. Na każdym z nich omówiony będzie odrębny problem oraz podane zostaną techniki radzenia sobie z nim. Każde spotkanie trwa dwie godziny i podzielone jest na trzy części. Pierwsza dotyczy omówienia tego, co udało się wprowadzić w domu i opisania zmian, które zaszły w wyniku stosowania podanych na poprzednim spotkaniu metod. Druga cześć skupiona jest na opisaniu nowego problemu i podaniu właściwych technik i sposobów reagowania na trudne sytuacje. Trzecia część wiąże się z „adaptacją” pracy domowej, czyli zastanowieniu się, w których sytuacjach we własnym domu mogę zastosować poznane metody.

Wszystkie części naszego spotkania opierają się na indywidualnym podejściu do problemów zgłaszanych przez uczestników szkolenia. Dużo czasu poświęcamy na dyskusję o rzeczywistych potrzebach pojawiających się w konkretnej rodzinie. Staramy się maksymalnie zindywidualizować nasz program do zgłaszanych potrzeb.

Spotkanie 1 „Dlaczego nie chcesz ze mną rozmawiać”, czyli – co zrobić, żeby dziecko zaczęło mnie słuchać
Spotkanie 2 „Moje dziecko nigdy nie chce zrobić tego, o co je proszę” czyli – jak zachęcić dziecko do współpracy
Spotkanie 3 „Już nie wiem, jak mam jeszcze karać swoje dziecko. Na niego nic nie działa” czyli – jeśli nie kara, to co?
Spotkanie 4 „Moje dziecko jest takie mało samodzielne” czyli – co zrobić, żeby dziecko czuło się wartościowe
Spotkanie 5 „Moje dziecko jest takie mało samodzielne” czyli – co zrobić, żeby dziecko czuło się wartościowe
Spotkanie 6 „Moje dziecko to złośnik. Ciągle się tylko złości i złości...” czyli – jak uwolnić dziecko od przyjętej roli
Spotkanie 7 „Moje dzieci się nienawidzą” czyli – jak to jest z tym rodzeństwem
Spotkanie 8 „Mam już dosyć kupowania dwóch identycznych zabawek. Dlaczego Kacper nie potrafi zachowywać się tak jak Bartek?” czyli – jak mówić do dzieci i jak im dawać po równo, żeby nie wzbudzać zazdrości.
Spotkanie 9 „Czy możecie przestać się kłócić” czyli – pomocy, moje dzieci ciągle się kłócą
Spotkanie 10 „Dlaczego pobiłeś siostrę!?” czyli – jak sobie radzić z konfliktami (cd)
Spotkanie 11 „Czy ty nie robisz czegoś niewłaściwego” czyli – jak rozpoznać, że z dzieckiem zaczynają dziać się niepokojące rzeczy
Spotkanie 12 Podsumowanie